Májkímélő diéta
Tartalom
A máj- és epeproblémákkal küszködőknek érdemes betartani a következő íratlan szabályokat, melyek hatékonyságát gyakorlati tapasztalatok is igazolják: 1.
A májkímélő diéta szempontjai
Együnk inkább valamivel kevesebbet, mint túl sokat! A kis mennyiség párosuljon jó minőséggel, finom ízekkel. Legjobb, ha figyelünk éhségérzetünkre, s csak annyit együnk, míg az éhségérzetünk 3. Különösen elővigyázatosak keto diéta csomag a zsírokkal és olajokkal. Szerény mennyiségben lehet friss vajat kenyérre kenni, de ajánlatosabb finomítatlan hidegen sajtolt olajokat mértékkel használni, mert tápértékük mellett azok gyógyhatásúak is.
- Diétás tanácsok az epe és a máj védelméért
- Diétás tanácsok az epe és a máj védelméért Szerző: WEBBeteg A zsíros ételek fogyasztását nemcsak az elhízás veszélye miatt kell kerülni, hanem azért is, mert olyan fontos szerveinket is túlterhelhetjük vele, mint a máj és az epe, ami súlyos betegségek kialakulásához vezethet.
Szigorúan ügyeljünk arra, hogy ugyanazon étkezés alkalmával ne fogyasszunk egyszerre zöldséget és gyümölcsöt, különösen óvatosak legyünk a nyers és főtt táplálék kombinációira, mert ez zavarokhoz vezethet. Először fogyasszunk nyers ételt alaposan megrágva, nyállal lassan elkeverve, s csak ezután következzen némi főtt étel.
A káposztaféléket ne fogyasszuk főzött állapotban különösen a fejes káposztát és a bimbóskelt. Winstrol fogyás főtt burgonyát szabad kisebb mennyiségben fogyasztani.
A zsiradékban sült burgonyát kerüljük! Csak éhségérzet jelentkezése esetén együnk.
Nyugodtan böjtölhetünk egy napot, ha éhségérzet nélkül kibírjuk, mert nem árt. Sőt érdemes ilyen feltételekkel heti egy böjtnapot beiktatni.
Mindent a májkímélő diétáról A májkímélő diétát akkor érdemes elkezdeni, ha például túlzott alkoholfogyasztás vagy valamely hepatitis vírus indokolttá teszi, illetve ha a túlzó, egészségtelen táplálkozásunk folyamatosan májkímélő diéta zsírtartalmú étrend már máj- vagy epeproblémákat okoz. Hogy mik az alapvető szabályok a májkímélő diéta esetében, arról Fülöp Lili dietetikust kérdeztük. A májkímélő diéta szakaszai — A lényeg a zsírszegénység bevezetése, ez testtömegkilogrammonként 0, grammnyi zsiradékot jelent, tehát egy 80 kg-os ember esetében maximum 80 g. A fehérjéket felépítő aminosavak közül kettő, a metionin és a cisztein jó hatással van a betegségre, ezek például a sovány túróban, halakban, kölesben, tojásfehérjében találhatóak meg.
Egy ilyen napon sárgarépalevet frissen préselve fogyasztunk. Ha kívánjuk a nyers almát, legjobb azt reggel fogyasztani.
- Legfőbb feladata a méregtelenítés.
- Májbarát ételek | TermészetGyógyász Magazin
- Étvágycsökkentő gyógynövény kapszula
A májkímélő étrend tartósan nem lehet fehérjeszegény, esetleg fehérjementes. A máj regenerálásához olyan kiegyensúlyozott, egészséges, természetes táplálékok szükségesek, amelyek lehetőleg nem okoznak zavarokat az emésztőapparátusban.
Diétás tanácsok az epe és a máj védelméért
A finomított olajokban és zsírokban levő telített zsírsavak oxigénszegény kötések, amelynek okán sok oxigénre van szükségük. Ez az oka annak, miért is érezzük magunkat fogyasztásuk után fáradtnak és gyengének.
Miben rejlik a telítetlen és többszörösen telítetlen zsírsavak előnye? Ez a kérdés könnyen megválaszolható, mert a telítetlen még telíthető, vagyis leköthető. Ez az oka annak, hogy a telítetlen zsírsavak a szervezetben fehérjékkel és oxigénnel kötéseket alkothatnak, s ez lehetővé teszi a normális sejtanyagcserét, és hozzájárul a helyes sejtlégzéshez.
Amennyiben a sejtanyagcsere és sejtlégzés már évek, évtizedek óta májkímélő diéta rendben, degenerálódnak a sejtek, s ennek következményeként jelentkeznek a különböző betegségek.
Májregenerálást elősegítő táplálékaink Olajok és zsírok: természetes növényi zsírok, hidegen sajtolt olajok tilos zsírban, hevített olajban sült ételek, állati zsiradékok fogyasztása.
Márpedig a májbeteg kutya diétájánál kulcsfontosságú a megfelelő arányú és minőségű, értékes fehérjék jelenléte. A májbeteg kutya etetése: májkímélő étrend a Petcheftől Egy egészséges kutya etetése házilag jelentős terhet ró a gazdira, nem is beszélve a májbeteg kutya etetéséről. Ezt a terhet veszi le a gazdik válláról a Petchef speciális, Erdei nyúl kutyaeledelével. Ez a termék az első osztályú, hazai termelőktől származó nyúlhúsnak és alacsony fehérjetartalmának köszönhetően ideális vese- és májbeteg kutyusok számára.
Olajok közül: napraforgóolaj, szezámolaj, olívaolaj, kukoricacsíra-olaj, bogáncsolaj, mákolaj földimogyoró-olaj tilos! Olajos magvak: fenyőmag píniamag májkímélő diéta, kókuszreszelék, napraforgómag, szezámmag, mandula, pisztácia földimogyoró tilos! Teljes tej nyersen, esetleg C-fokra langyosítva.
Gyakori megbetegedések
Túró, sajt zsírszegény - erősen fűszeres sajt tilos! Tojás: alkalmanként, de csak nyersen főtt tojás tilos. Szójaételek: csak alkalmanként, lehetőleg csak előcsíráztatott szójababot használjunk! A vegyesen táplálkozók inkább mellőzzék a húsevést, kivételes esetben sovány borjú- vagy bárányhúst fogyaszthatnak. Halételek: csak egészen friss, kivételesen párolva vagy grillezve.
Keményítőtartalmú ételek: Teljes kiőrlésű lisztből készült ételeket fogyasszunk. Tilos a fehér lisztből készült ételek fogyasztása.
- Tweet A májbetegségek következtében megnõ a szervezet energiaigénye, ezt az igényt azonban a máj kímélése és tehermentesítése mellettszükséges megadni a szervezet számára, ami komoly és szigorú diéta betartásátköveteli meg.
- Figyelj a zsírra! Mindent a májkímélő diétáról | Diéta és Fitnesz
- Menopauza fogyás
Kenyér: kovászolt májkímélő diéta élesztővel készült kenyér, teljes kiőrlésű lisztből készült kenyér, durva őrleményből készített szárított kenyér fogyasztása ajánlott. Gabonák: barna rizs, rozs, teljes búza, zab, árpa, pohánka hajdinaköles, kukorica. Burgonya: csak párolt, héjában főtt burgonya ajánlott zsírban vagy olajban sütött burgonya tilos pommes frites!
Olajos hal: amint arra a World Journal of Gastroenterology tanulmánya rámutat, az olajos halak és a halolaj-kiegészítők fogyasztása csökkentheti például a NAFLD szervezetre gyakorolt hatását. Az olajos halak gazdagok omega-3 zsírsavakban, amelyek jó zsírok, és segítenek csökkenteni a gyulladást.
Zöldségek: Lehetőség szerint csak biológiai termesztésű zöldségeket fogyasszunk a káposztaféléken kívülkaralábét nyersen. Tilos a hüvelyesek és a zöldségek együtt fogyasztása.
Különösen hatásosak: - a vadnövények: zsenge csalán kis mennyiségbengyermekláncfű, medvehagyma, - növényi kultúrák: cikória, biospenót, fejes saláta, karotta, cékla, édeskömény, articsóka, reform-savanyúkáposzta nyers- zöldséglevek: tehermentesítésre nem állandó fogyasztásra: káposzta, tök, karotta, cékla- és burgonyalé, valamint kevert levek.
Gyümölcsök és bogyók:.